Skip to content

آزادگی درسی است که شهدای ما از مکتب اهل بیت(ع) گرفتند

9 ماه ago

0 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، حجت‌الاسلام قاسم دانشی، امام جمعه بم دیروز دوشنبه، 8 آبان در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: در آستانه سالروز شهادت شهید فهمیده هستیم که امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب از این شهید به عنوان رهبر خود یاد کردند، آزادگی، سربلندی و صلابت درسی است که شهدای ما از مکتب اهل بیت(ع) گرفتند.
وی افزود: امام سجاد(ع) با وجود اینکه خود اسیر بودند و در بین اسرا حضور داشتند، اما به خوبی کاروان آنان را رهبری کردند، ایشان و خواهر بزرگوارشان حضرت زینب(س) در حضور یزید نه‌تنها احساس ضعف نکردند، بلکه با رفتار خود دشمن را تحقیر و واقعیت عاشورا را برای مردم تبیین و در تاریخ ماندگار و ابدی کردند.
حجت‌الاسلام دانشی با اشاره به نامگذاری هفته پدافند غیر عامل توسط رهبر معظم انقلاب بیان کرد: طبق فرموده ایشان، اهمیت این مقوله باید برای مسؤولان شناسانده شود و در برابر حوادث پیش رو آمادگی داشته باشند، یکی از اقدامات مهمی که باید توسط دولت ما انجام شود، ایجاد مصونیت در برابر حیله و نیرنگ‌های آمریکا است.
امام جمعه بم با بیان اینکه همواره رهبر انقلاب به شیطان‌صفت بودن آمریکا اشاره داشتند و آمریکا هم نشان داد که قابل اعتماد نیست، اظهارکرد: روند برخی پاسخگویی‌های دستگاه‌های اجرایی به ارباب رجوع طولانی می‌شود، ما در برابر این مردم مسئول هستیم و نباید اجازه دهیم، آن‌ها درگیر بروکراسی اداری شوند.
وی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی بین‌المللی شده و با شکوه ویژه‌ای برگزار می‌شود، گفت: خدام موکب شهدای شهرستان‌های بم و نرماشیر بدرقه می‌شوند، کم و کاستی‌های موکب بم در جلسه‌های متعدد با توجه به تجربه سال‌های قبل رفع شده و خدمات‌رسانی به خوبی انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *