Skip to content

آمریکا به سوریه حمله نخواهد کرد/اسد به دبنال بازیافت تدریجی مشروعیت بین المللی خود است/ ایالات متحده برای حضور خود در منطقه به دنبال بی‌ثبات کردن آن است

3 ماه ago

17 words

آمریکا به سوریه حمله نخواهد کرد/اسد به دبنال بازیافت تدریجی مشروعیت بین المللی خود استجدیدترین تحولات سوریه در برنامه گفتگوی ویژه خبری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از  خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛  جدیدترین تحولات سوریه در برنامه گفتگوی ویژه خبری با حضور سفیر اسبق ایران در عراق و یک کارشناس مسائل غرب آسیا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

حسن کاظمی قمی سفیر اسبق ایران در عراق در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا آمریکا به دنبال عملی کردن تهدیداتش علیه سوریه است گفت : رئیس جمهور آمریکا به‌دنبال این بهانه که دولت سوریه سلاح‌های شیمیایی را در منطقه محدود به کار گرفته، رجزخوانی و  جنگ روانی ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه تحولات منطقه برای جبهه مقاومت توفیقات بزرگی در برداشت لذا در این خصوص کشورهای مرتجع منطقه با ناکامی جدی مواجه شده است اظهار داشت: آمریکا با ایجاد خط پدافندی به دنبال به وجود آوردن خط کمربندی برای رژیم صهیونیستی است، امروزه دیگر خبری از حاکمیت داعش نیست و آنها دچار خسارت های شدیدی شدند.

سفیر اسبق ایران در عراق با اشاره به اینکه آمريکا به سوریه حمله نخواهد کرد افزود: ارتش سوریه ارتش حرفه‌ای و ملی است و بر تمامیت ارضی خود تسلط کامل پیدا کرده است و از سوی دیگر جبهه مقاومت امروزه به طور واقعی به دنبال بازپس گیری تمامی مناطقی است که در اشغال تروریست های مورد حمایت آمریکا قرار دارد .

کاظمی قمی با بیان اینکه اسد به عنوان رئیس‌جمهور سوریه در حال بازیافت تدریجی مشروعیت بین المللی خود است خاطرنشان کرد: قرار نیست سوریه منطقه نیابتی بین قدرت‌های بزرگ باشد.

وی با اشاره به اینکه خطر تروریسم برای روس ها جدی است و امروزه روسیه می خواهد به منطقه غرب آسیا ورود پیدا کند افزود: بعد از شکست تروریست های داعش آمریکا در پوشش ناتو به دنبال گسترش حضور نظامی خود در منطقه هستند و امروزه موضوع تروریست سیال است.

وی اظهار کرد: امکان اینکه عملیات محدود علیه مواضع دولت سوریه انجام شود در شرایطی نیز منتفی نیست چراکه آمریکا سال گذشته هم دست به چنین اقداماتی زده بود.

کاظمی قمی با اشاره به اینکه تحولات منطقه به نفع جبهه مقاومت و علیه طرح‌های آمریکاست عنوان کرد: اکنون طرح جدید آمریکا با شکست مواجه شده است.

سفیر اسبق ایران در عراق با اشاره به اینکه منطقه ابوکمال وقتی باز شود یعنی طرح آمریکا شکست خورده است گفت: منطقه غوطه به عنوان نقطه عطفی در روند تحولات آتی سوریه هم در عرصه سیاسی و هم در عرصه میدانی است، بخشی از اقدامات آمریکا در سوریه در حقیقت در پاسخ به مشکلات داخلی ایالات متحده است لذا مواضع دولتمردان آمریکا یک دست نیست، به طوری که ترامپ مواضع تندی اتخاذ و پس از آن موضع خود را تعدیل می‌کند.

وی با بیان اینکه اجلاس آستانه در برابر ژنو قوت گرفت افزود: معادله سوریه فقط مسئله رقابت بین آمریکا و روس‌ها نیست، آمریکا به دنبال ساماندهی، آموزش، تسلیح و تجهیز گروه‌های جدیدی است لذا بازی در منطقه شمال سوریه در حال شکل گیری است به طوری که آمریکا سیاست بی ثبات سازی و آنارشیسم امنیتی را در منطقه دنبال می‌کند.

سفیر اسبق ایران در عراق ادامه داد: آمریکا به دنبال بی ثبات کردن منطقه است تا بتواند حضور خود را در منطقه توجیه پذیر کند، شهدای مدافع حرم در دفاع از دولت‌ها و ملت‌ها وارد عمل شدند و از سوی دیگر اقدام این شهدا در راستای دفاع از امنیت ملی خودمان هم نیز محسوب می‌شود لذا در چارچوب امنیت ملی خود عمل می‌کنیم.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *