Skip to content

افزایش 500 درصدی مرگ و میر زنان آمریکایی در اثر دخانیات

1 ماه ago

0 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، براساس تازه‌ترین داده‌های منتشر شده از میزان مرگ و میر آمریکایی‌ها در اثر استعمال دخانیات، سالانه بیش از 580 هزار نفر در این کشور بر اثر دخانیات جان خود را از دست می‌دهند. 

 آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده آمریکا حکایت از آن دارد که مرگ و میر کلی در میان سیگاری‌های مرد و زن در ایالات متحده حدود سه برابر بیشتر از افرادی است که هیچ‌وقت لب به سیگار نزده‌اند. 

به گفته پژوهشگران، دخانیات سالانه جان 580 هزار آمریکایی را می‌گیرد؛ 278 هزار و 544 مرگ و میر مربوط به مردان و 201 هزار و 773 مرگ و میر مربوط به زنان می‌شود. 

علت اصلی مرگ و میر بیش از حد در میان سیگاری‌ها، بروز بیماری‌هایی همچون سرطان و بیماری‌های تنفسی و عروقی‌ست که مؤثرترین عامل بروز آنها نیز استعمال دخانیات است. 

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا نیز، سالانه بیش از ۳۴ هزار سیگاری در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی، جان خود را از دست می‌دهند.

بر اساس آمار و ارقام موجود، سالانه بیش از 7 هزار و 300 سیگاری بر اثر ابتلا به سرطان ریه جان خود را از دست می‌دهند؛ ضمن اینکه 41 هزار نفر نیز در اثر قرارگیری در معرض دود سیگار افراد سیگاری، جان می‌بازند.

داده‌ها نشان می‌دهد، بین سال‌های 1960 تا 1990، مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در زنان سیگاری بیش از 500 درصد افزایش یافته است و مردان سیگاری نیز با استعمال سیگار، خطر بروز بیماری‌های قلبی را تا 4 برابر در خود افزایش می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *