Skip to content

ایران برجام را نقض نکرده است

4 ماه ago

0 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از دوشنبه شب ایرنا، «اولی هینونن» افزود: تصاویری که نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره فعالیت‌های مخفی تسلیحات هسته‌ای ایران به نمایش گذاشت را قبلا و در سال 2008 در یک نشست محرمانه دیده ام.
وی عنوان کرد که در برجام از ایران خواسته نشده تا به فعالیت های هسته ای گذشته خود اعتراف کند و تحقیق در این باره برعهده آژانس بین المللی انرژی اتمی است.
این اظهارات را جولیان بورگر خبرنگار روزنامه گاردین پس از طرح ادعای مضحک بنیامین نتانیاهو درباره برنامه مخفی هسته ای ایران در یک نشست خبری، در توییتر خود منتشر کرد.
او همچنین در توییت دیگری ادعای نتانیاهو را بی اساس خوانده و عنوان کرد که مدارک ارائه شده بازیافت اطلاعات قدیمی است.
به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از ایرنا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به نمایش های مضحک شهره است، در اقدامی جدید با نمایش تصاویری، ایران را به انجام فعالیت های تسلیحات هسته ای مخفی متهم کرد.
نتانیاهو در نمایشی مضحک مدعی شد که اسنادی در اختیار این رژیم است که نشان می دهد ایران پیش از برجام برای رسیدن به تسلیحات هسته ای تلاش می کرده و پس از این توافق، آن فعالیت ها را به صورت مخفیانه ادامه می دهد.
نتانیاهو چند تصویر، یک قفسه زونکن و یک قفسه دیگر لوح فشرده را به عنوان اسناد جدید و متقن از فعالیت تسلیحات هسته ای ایران نشان داد.
وی ادعا کرد که ایران اسناد مربوط به تحقیقات تسلیحات هسته ای خود را در مناطقی غیر هسته ای مخفی کرده و قصد دارد در زمان مناسب از آن ها برای ادامه ساخت بمب اتمی استفاده کند.
سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات مضحک نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: آنچه از نتانیاهو دیدیم یک نمایش بچگانه و مسخره بود که در سال های گذشته نیز شاهد آن بودیم و پیش از این از سوی گروهک منافقین اجرا می شد.
وی گفت: اینکه نتانیاهو 10 روز مانده به اعلام تصمیم دونالد ترامپ درباره برجام این نمایش را اجرا می‌کند، مشخص است یک تئاتر طراحی شده برای تاثیرگذاری در تصمیم رئیس جمهوری آمریکا است یا اینکه به دنبال صحنه‌سازی برای از بین بردن برجام هستند و جالب است که همه در این رابطه بسیج شده‌اند و رژیم صهیونیستی در بالاترین سطح به صحنه آمده است.
معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: برای همه سناریوها آمادگی داریم اما نفس این ادعاها و اقدامات نشان می‌دهد تا چه اندازه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از برجام و شرایطی که این توافق برای ایران ایجاد کرده است، نگران و عصبانی هستند.
اظهارات تکراری نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی مطرح شده است که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به‌عنوان بالاترین مقام جمهوری اسلامی ایران، استفاده از سلاح هسته‌ای را حرام شرعی اعلام کرده‌اند.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها تأکید کرده است که برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و ایران به تعهداتش در خصوص برجام عمل کرده است.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است 22 اردیبهشت درباره تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران تصمیم‌گیری و خروج یا ماندن کشورش در برجام را اعلام کند. او هشدار داده که چنانچه برجام اصلاح نشود از این توافق خارج خواهد شد.
روز گذشته دفتر نخست‌وزیر انگلیس با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر حفظ توافق هسته ای ایران، اعلام کرد که سران انگلیس، فرانسه و آلمان توافق کردند برجام همچنان بهترین گزینه است.
شبد**اروپام ** هـ ن **1379

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *