Skip to content

تصور اختلاف بین آمریکا و اروپا بر سر برجام ساده‌انگاری است/ آقای رئیس‌جمهور به ظرفیت‌های ملی تکیه کند

5 ماه ago

18 words

سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به تلاش‌های غربی‌ها برای کشاندن پای ایران به مذاکرات موشکی اظهار داشت: به یاد داریم سخنان رئیس جمهور را زمانی که برجام به نتیجه رسید و در رسانه‌ها اعلام کرد نتیجه موثر برجام را دیدیم و باید از این پس برجام‌های دو، سه و چهار را کلید بزنیم.

وی افزود: اینکه آقایان اجازه ندادند برجام به مجلس بیاید و محرمانه ماند و اسناد پیوستی اش محرمانه‌تر ماند این شبهه را به وجود آورد که  ممکن است صحبت خانم موگرینی مبنی بر اینکه ایران حاضر است برای دیگر مسائل فی مابین هم مذاکره کند حقیقت داشته باشد.

ابطحی دلبستن برخی افراد در داخل به این موضوع که توانستیم میان اروپا و آمریکا اختلاف ایجاد کنیم را نوعی ساده انگاری برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر غربی‌ها می‌گویند اگر قرار باشد برجام بماند باید ایران مذاکره موشکی را نیز بپذیرد، اما این پایان کار نیست چرا که پس از مذاکرات موشکی آن‌ها مسائل دیگری، چون حقوق بشر و … را که در نهایت موجب حذف ایران در قدرت جهانی خواهد شد را مطرح خواهند کرد.

وی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه ایران برای تقویت بنیه دفاعی و موشکی خود از هیچ کشوری اجازه نمی‌گیرد، تصریح کرد: ممکن است سخنان روحانی ناشی از فشار‌هایی باشد که در حال حاضر دول اروپایی بر روی رئیس جمهور وارد می‌کنند حال اینکه آقای روحانی تا کی می‌تواند در برابر این فشار‌ها مقاومت کند جای بحث نیز دارد!

ابطحی در پایان خاطرنشان کرد: معتقدم اگر آقای روحانی به ظرفیت‌های نظام و حمایت‌های مردم تکیه کند و مقاومت جدی در جهت دفاع از نظام جمهوری اسلامی و امنیت جامعه داشته باشد به نتیجه خواهیم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *