Skip to content

توجیه حضور آمریکا در منطقه جز با ادامه حیات داعش امکان‌پذیر نیست/ ایالات متحده تروریست‌پرور است

6 ماه ago

20 words

حسن شمشادی، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص اعزام نیرو‌های داعش توسط آمریکا از عراق به افغانستان گفت: پروژه اصلی تشکیل داعش بنا بر اسناد غیرقابل انکار از سوی خود آمریکایی‌ها صورت گرفته و فعالیت‌های آن‌ها زیر نظر آمریکا بوده است.

وی افزود: بر این اساس یکی از اهداف آمریکا ایجاد جو عمومی و دادن مجوز به تروریست‌ها برای حضور در منطقه است که با اسلام هراسی و مقابله با مسلمانان مهیا شد.

شمشادی با بیان اینکه تروریست‌های داعش زمانی در عراق و سوریه آمدند و الان هم برای توجیه افکار عمومی نیاز به ظهور و تولد مجدد داعش در منطقه بود، گفت: بر این اساس آمریکا نیاز دارد تا این دشمن خودخوانده به حیات خود ادامه دهد و پیش از این نیز خبر‌هایی بود که با شکست داعش در عراق و سوریه تولد تازه در افغانستان پیدا کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: عملیات‌های انتحاری که اخیرا در افغانستان شاهد آن بودیم و مسئولیت بیشتر آن‌ها را داعش به عهده گرفت موید این قصد پلید آمریکایی هاست.

وی با اشاره به اخبار موجود در خصوص جذب و تربیت داعش در افغانستان گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که از این مجرا‌ها امنیت جمهوری اسلامی را نیز مورد تهدید قرار دهند به دلیل آنکه مرز‌های شرقی و جنوب شرقی ایران به دلیل همسایگی با افغانستان ممکن است مورد تهدید واقع شود.

شمشادی ادامه داد: آمریکا هیچ گاه دوستدار ملت‌های منطقه نبوده است چه آن زمان که در عراق و سوریه داعش را دست نشانده قرار دادند و چه الان که نیرو‌های خود را به افغانستان جابه جا و در این منطقه تقویت می‌کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه تصریح کرد: تمام آن‌ها برای این است که نیرو‌های آن‌ها به هر بهانه‌ای در منطقه حضور داشته باشند و اهداف بلند مدت خود که از جمله آن فشار بر جمهوری اسلامی است را اجرا و عملیاتی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *