Skip to content

جلوگیری از ورود داماد رییس جمهور به جلسه گزارش روزانه

5 ماه ago

20 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از گروه خبر خبرگزاری برنا، یکی از این اسناد، گزارش روزانه رئیس جمهوری آمریکا است که اطلاعات حساسی از جمله در ارتباط با فعالیت نهادهای امنیتی را شامل می‌شود.

مقام‌های آگاه روز سه شنبه به این رسانه اطلاع دادند که «اچ.آر.مک‌مستر» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا اخیرا درخصوص فعالیت‌های خارج از چارچوب رسمی کوشنر با مقام‌های کشورهای خارجی هشدار داده بود.

بنا به این اظهارات منابع این رسانه، مقام‌های ارشد کاخ سفید نگرانند که فقدان تجربه سیاسی و شبکه پیچیده روابط تجاری کوشنر، او را به اهرم فشاری در دست دولت‌های خارجی بدل کند.

واشنگتن پست گزارش می‌دهد که به تازگی مقام‌های امارات، چین، مکزیک و رژیم صهیونیستی برای بهره‌برداری از این مسئله به طور محرمانه به بحث و رایزنی پرداخته بودند.

کوشنر و دیگر کارمندان کاخ سفید پیش از این با مجوزی موقت به اسناد فوق محرمانه دسترسی داشتند.

کوشنر یکی از مهم‌ترین چهره‌های مرتبط با پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است و این موضوع می‌تواند خود دلیل محکمی برای محدود کردن نفوذ وی در کاخ سفید باشد.

پیش از این هم خبرهایی مبنی بر درخواست وکلای ترامپ برای برکناری کوشنر از سمت های دولتی منتشر شده بود.

«رابرت مولر» رئیس پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اکنون رسیدگی به پرونده ارتباط احتمالی نزدیکان ترامپ با دولت روسیه را عهده‌دار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *