Skip to content

جمهوریخواهان اطرافیان ترامپ را از اتهام تبانی با روس ها مبرا کردند

4 ماه ago

0 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از سه شنبه ایرنا به نقل از رویترز، جمهوریخواهان این کمیته با انتشار گزارشی از تحقیقات خود اعلام کردند: ما هیچ شواهدی دال بر تبانی، همکاری یا توطئه میان ستاد ترامپ و روس ها پیدا نکردیم.
«مایک کاناوی» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان که این تحقیقات را مدیریت می کرد، اعلام کرد که کمیته اطلاعاتی به جلسات پرسش و پاسخ با شاهدان خاتمه داده است.
وی در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز اظهار داشت: دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم چیزی را جا انداخته ایم. ما با هر کسی که فکر می کردیم لازم است، صحبت کردیم.
دموکرات های کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان واکنشی فوری به این موضع جمهوریخواهان نداشتند. جمهوریخواهان مدتها بود که می گفتند بخش پرسش و پاسخ ها به پایان خود نزدیک شده است.
اما «آدام شیف» از دموکرات های برجسته در کمیته اطلاعاتی هفته گذشته اظهار داشت که دهها شاهد دیگر هم باید به این کمیته فراخوانده شده و اسناد زیادی دیگری نیز باید بررسی شود.
«رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا به تازگی علیه 13 شهروند و سه گروه روس به اتهام دخالت در «فرآیندهای سیاسی و انتخاباتی ایالات متحده»، کیفرخواست صادر کرده است.
مولر در کیفرخواست خود مدعی شد که یکی از گروه های روس فعال در فضای مجازی، در پوشش گروهی آمریکایی وارد عمل شده و با دراختیار گرفتن حساب هایی در شبکه های اجتماعی، بر موضوعات حساس سیاسی و اجتماعی تمرکز کرده است. اما روسیه در دخالت در انتخابات آمریکا را رد کرده است.
دموکرات ها همکاران جمهوریخواه خود در کمیته اطلاعاتی را به طفره رفتن از انجام تحقیقات در راستای حمایت از ترامپ و اطرافیانش متهم می کنند. این در حالی است که برخی از اطرافیان ترامپ اتهاماتی از جمله دروغگویی به بازرسان و توطئه علیه آمریکا را پذیرفته اند.
ترامپ بارها تبانی میان اطرافیانش و روس ها را رد کرده است.
شبک**9423**3404

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *