Skip to content

حماس: دفاع نظامی در مقابل رژیم صهیونیستی حق ما است

3 ماه ago

0 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از ایرنا، السنوار در گفت و گو اختصاصی با شبکه الجزیره قطر با اشاره به این که راهپیمایی بزرگ بازگشت، بار دیگر موضوع فلسطین را در جهان مطرح کرد، افزود: حق داریم، برای دفاع از خود از انواع وسایل از جمله از روش نظامی استفاده کنیم، اما تمایل داریم، اقدامات به صورت مسالمت آمیز ادامه پیدا داشته باشد.
این مقام ارشد جنبش حماس افزود:راهپیمایی بزرگ بازگشت بسیاری از اهداف را محقق کرد؛ از آن جمله می توان به جریان افتادن پرونده شکستن محاصره غزه و مطرح شدن فلسطین در عرصه جهانی را نام برد.
وی در بخش دیگری از گفت و گو خود از نتایج سفر اخیر «اسماعیل هنیه» به مصر سخن گفت و افزود: مسئولان قاهره از حق ملت ما در مبارزه و حق بازگشت به خاک خود حمایت می کنند.
السنوار ادامه داد، قاهره بر بازگشایی گذرگاه رفح (میان مصر و نوار غزه)، تلاش برای کم شدن از مشکلات غزه تاکید کرده است و آن را مشروط به پایان دادن به راهپیمایی اعتراضی نمی داند.
وی همچنین اعلام کرد، ملت فلسطین با راه اندازی راهپیمایی بزرگ بازگشت، اعتراض خود را به انتقال سفارت آمریکا به قدس اعلام کردند.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از کشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، روز دوشنبه 14 می مصادف با 24 اردیبهشت در اقدامی تحریک آمیز طی مراسمی، سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
این سخنان مقام بلندپایه حماس پس از آن صورت می گیرد که نظامیان صهیونیست دوشنبه 14 می (24 اردیبهشت) راهپیمایی مردم غزه در هفتادمین سالگرد «روز نکبت» (اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها) و اعتراض آنان به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی را به خاک خون کشیدند.
در جریان این حملات، 62 فلسطینی شهید و سه هزار و 188 تن دیگر زخمی شدند.
همچنین از آغاز راهپیمایی بزرگ بازگشت (10 فروردین) مصادف با سالگرد «روز زمین» در نوار مرزی غزه با اراضی اشغالی 1948 تاکنون 116 فلسطینی به شهادت رسیده و 12 هزار 520 تن دیگر نیز زخمی شدند.
مردم فلسطین از سال 1976 تاکنون روز 30 مارس (10 فروردین) را به عنوان روز زمین فلسطینی نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند.
شبس**9363**1917

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *