Skip to content

سخنگوی ترامپ: استعفای مقامات کاخ سفید غیر عادی نیست

4 ماه ago

0 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از خبرنگار ایرنا، سارا هاکابی سندرز روز چهارشنبه این مطلب را در نشست خبری خود و در پاسخ به سوالی درباره چرایی افزایش استعفا در کاخ سفید مطرح کرد.
وی درباره پیمان نفتا و تجارت با چین هم گفت: گفت وگوها ادامه دارند، رئیس جمهوری بسیار واضح گفته است که او می خواهد با عدم تعادل تجاری که ایالات متحده با تعدادی از کشورها احساس می کند، پایان یابد و او به تماشای این وضعیت ادامه نخواهد داد.
سندرز ادامه داد: روشن است که او می خواهد به عدم تعادل تجارت و اقدامات ناعادلانه توجه کند. قطعا ما هر چیزی را مورد توجه قرار می دهیم اما از همان ابتدا به طور کامل به جلو حرکت می کنیم و هر چیزی که تغییر می کند، بر اساس یک تصمیم امنیتی و بر پایه امنیت ملی است.
وی اضافه کرد: اگر رئیس جمهور ایالات متحده در مورد این موضوع برای مدت زمان طولانی صحبت کند، نباید تعجب کرد چرا که کشورهای دیگر برای چند دهه خطرات تجاری ناعادلانه ایجاد کرده و به امنیت ملی و اقتصادی ما آسیب رسانده اند.
سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: رئیس جمهوری از اقتصاد، امنیت ملی و یک تجارت قوی به نفع همه آمریکایی ها به ویژه برای کمک به حفظ یک ارتش قوی و دفاع از امنیت ملی ایالات متحده حمایت می کند و هر روز برای اطمینان از امنیت ملی و اقتصادی می کوشد.
سندرز تاکید کرد: این گونه از امنیت اقتصادی و امنیت ملی ما محافظت کنیم و دقیقا همین کار را انجام می دهیم.
وی درباره فرضیه کشته شدن برادر رهبر کره شمالی با گاز شیمیایی هم اظهار کرد: این مساله در حال بررسی است و من اطلاعات بیشتری از آن در اختیار ندارم.
اروپام*1429

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *