Skip to content

فعال‌ بحرینی: آل‌خلیفه تلاش دارد شرایط امنیتی خود را بر بحرین تحمیل کند

7 ماه ago

34 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "یوسف الحوری" فعال سیاسی بحرینی درگفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به بررسی آخرین تحولات بحرین پرداخت.

وی در این مصاحبه درباره اقدام اخیر دادگاه نظامی بحرین در صدور حکم اعدام برای 6 بحرینی گفت: امروز رژیم آل‌خلیفه از شرایط منطقه و آشفتگی‌ها در کشورهایی نظیر یمن، لیبی، سوریه، عراق و محاصره قطر سوء استفاده کرده و تلاش دارد شرایط امنیتی در بحرین ایجاد کند. از سوی دیگر، این احکام در روزهای پایانی سال 2017 و زمانی که اروپا و آمریکا مشغول برگزاری جشن‌های پایان سال هستند صادر می‌شود. در واقع سازمان‌های حقوق بشری و دولت‌های اروپایی در حالت تعطیلی قرار دارند و به همین دلیل تلاش دارد تا شرایط امنیتی خود را بر کشور تحمیل کند.

ملت بحرین سلاحی جز ادامه اعتراضات و تظاهرات مسالمت‌آمیز ندارد

این فعال بحرینی در ادامه این مصاحبه گفت که ملت بحرین از آغاز انقلاب بحرین در سال 2011 تا به امروز که در آستانه سال 2018 هستیم همواره به تظاهرات و اعتراضات مسالمت‌آمیز خود ادامه داده است. این ملت هیچ سلاحی جز اعتراضات مسالمت‌آمیز ندارد و این جامعه بین‌الملل است که باید به مسئولیت خود عمل کرده و از ملت بحرین حمایت کند. از کشورهای محور مقاومت انتظار داریم که از ملت بحرین حمایت کنند. مردم اصلی بحرین دارای جمعیتی حدود نیم میلیون نفر هستند و از سوی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس محاصره شده و پایگاه نیروی دریایی آمریکا نیز در این کشور قرار دارد. هزاران نفر از جوانان بحرینی که به رژیم اعتراض داشتند در زندان‌ها هستند. صدها نفر از کشور اخراج شده و تابعیت آنها لغو شده است و ده‌ها نفر نیز شهید شده‌اند و این ملت دیگر نمی‌تواند در برابر اقدامات رژیم آل‌خلیفه صبر پیشه کند.

رژیم آل‌خلیفه شیخ علی سلمان را تحت فشار قرار داده تا در انتخابات پارلمانی مشارکت کند

یوسف الحوری درباره قصد رژیم آل‌خلیفه برای محاکمه "شیخ علی سلمان" دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین به اتهام ارتباط با قطر گفت: در واقع رژیم آل‌خلیفه تلاش دارد که شیخ علی سلمان را تحت فشار قرار دهد تا حزب الوفاق وارد انتخابات پارلمانی بحرین در سال 2018 شود. آل‌خلیفه به شیخ علی سلمان می‌گوید یا اینکه با مشارکت الوفاق در انتخابات پارلمانی موافقت کند یا اینکه به اتهام ارتباط با قطر تحت محاکمه قرار خواهد گرفت. ارتباط شیخ علی سلمان با وزیر امور خارجه قطر جاسوسی به شمار نمی‌آید چون با اطلاع دولت بحرین و به درخواست آن صورت می‌گرفته است. این حمد بن عیسی، پادشاه بحرین بوده که از دولت قطر درخواست کرد تا با دبیر کل حزب الوفاق ارتباط برقرار کرده و از وی بخواهد که با راه‌حل سیاسی موافقت کند. در واقع این ارتباط به درخواست خود دولت بحرین بوده و اگر قرار بود که جاسوسی باشد هیچگاه از تلفن‌های عادی این اقدامات انجام نمی‌شد. رژیم آل‌خلیفه به اتهام زنی عادت کرده و متاسفانه انگلیس و آمریکا نیز در برابر این نمایش سکوت پیشه کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *