Skip to content

نشریه چینی: سیاست واشنگتن در قبال پیونگ یانگ شکست خورده است

8 ماه ago

8 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از ایرنا گلوبال تایمز امروز پنجشنبه خاطر نشان می کند آمریکا راهبردهایی را در قبال کره شمالی بکار گرفته که ناکارامد بوده و در واقع زمان زیادی را برای این اقدامات شکست خورده تلف کرده است.
روزنامه می نویسد آمریکا اعتراف می کند که موشک پرتاب شده کره شمالی در روز گذشته (چهارشنبه)، بیش از هر موشک دیگری که این کشور در گذشته پرتاب کرده، برد داشته است.
نشریه ادامه می دهد که سیاست های واشنگتن در قبال کره شمالی جواب نداده است و اوضاع به مراتب بدتر از سال های قبل است و تنش ها در حال تشدید است.
روزنامه خاطر نشان می کند موشک آزمایش شده که از مدل ‘خوا سونگ 15’ و موشک های قاره پیمای کره شمالی است اگر از روی یک سکوی استاندارد پرتاب شود می تواند تا 13 هزار کیلومتر ارتفاع بگیرد و بدین معناست کل خاک آمریکا در تیررس موشک های پیونگ یانگ قرار دارد.
گلوبال تایمز ادامه می دهد که سیاست دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در برابر کره شمالی کاملا بی نتیجه و شکست خورده است و این کشور باید توجه داشته باشد پیونگ یانگ درخواست امنیت دارد و اکنون این مهم برای این کشور وجود ندارد.
روزنامه تصریح می کند که ترامپ با افزایش فشارها بر کره شمالی راه مذاکرات دیپلماتیک را بسته و بر خلاف زمان بندی موجود در پایان دادن به بحران حرکت نموده و اوضاع را پر خطر تر کرده است.
گلوبال تایمز تاکید می کند که آمریکا به دنبال برگزاری نشست شورای امنیت است که احتمالا در باره تحریم های بیشتر تصمیم گیری خواهد کرد که این هم دیگر نمی تواند موضوع جدیدی برای کره شمالی باشد و اثری نخواهد داشت.
روزنامه چینی می نویسد که رهبر کره شمالی می گوید چرخه هسته ای این کشور تکمیل شده است در صورتی که این چرخه هرگز تحمیل نمی شود و فقط کره شمالی و آمریکا با این اقدامات خود هر روز به جهان یک شوک تازه وارد می کنند زیرا هیچکدام هم خواستار یک جنگ اتمی نیستند.
نشریه نوشته که اکنون وقت آن رسیده که این دو کشور با واقعیات روبه رو شوند و بجای این مناقشات به دنبال دیپلماسی و حل مساله از طریق گفت و گو باشند و بیشتر از این زمان را هدر ندهند.
آساق**231*1904*شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**
http://www.globaltimes.cn/content/1077798.shtml

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *