Skip to content

پامپئو: براندازی نظام ایران در دستور کار دولت ترامپ نیست

2 ماه ago

31 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا در یک جلسه استماع روز پنجشنبه مدعی شد براندازی نظام ایران در دستور کار دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نیست. 

«پامپئو» که در یک جلسه استماع در کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا حضور داشت در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا واشنگتن به دنبال تغییر نظام ایران است گفت: «خیر.»

وزیر خارجه آمریکا، گفت برنامه دولت ترامپ اعمال تحریم‌های قبلی و تحمیل تحریم‌های جدید با هدف «محروم کردن ایران از ثروت لازم برای انجام کارهای بدی است که آنها در دوران برجام انجام می‌دادند.»

«پامپئو» همچنین گفت دستگاه تحت امر او در تلاش برای جلب حمایت کشورهای جهان از 12 مطالبه‌ای است که او اخیراْ به عنوان راهبرد جایگزین آمریکا پس از خروج از برجام از آن رونمایی کرده است. این 12 مطالبه با مخالفت گسترده مقام‌های کشورهای مختلف رو به رو شده است. 

پامپئو در  این جلسه از کشورهای اروپایی بابت اینکه به قول او کاری برای مقابله با برنامه موشکی ایران نکرده‌اند انتقاد کرد. او گفت: «اروپایی‌ها به ما گفته‌اند آماده‌اند در موضوع موشکی با ما تعامل کنند و سه سال است که کاری نکرده‌اند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *