Skip to content

کره شمالی:مایل به گفت و گو با آمریکا هستیم

2 ماه ago

0 words

به گزارش مرکز مطالعات آمریکا به نقل از بامداد جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، «کیم کای گوان» معاون وزیر خارجه کره شمالی در بیانیه ای گفت که پیونگ یانگ همچنان تمایل دارد در هر زمانی با واشنگتن گفت و گو کند.
گوان همچنین در این بیانیه که در خبرگزاری مرکزی کره شمالی منتشر شد، لغو دیدار سران دو کشور از سوی ترامپ را «غیرمنتظره» و در تضاد با منافع جهان توصیف کرد.
ساعاتی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که پس از ماه ها برنامه ریزی قرار بود 12 ماه ژوئن (21 خرداد ماه) در سنگاپور با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کند، در نامه ای خطاب به وی گفت که از این دیدار منصرف شده است.
رئیس جمهوری آمریکا علت لغو این دیدار را «عصبانیت عظیم و خصومت آشکار» در پیام های اخیر پیونگ یانگ توصیف کرد.
کره شمالی تنها چند ساعت پیش از لغو این ملاقات تاریخی از سوی ترامپ، طبق وعده از پیش داده شده اقدام به انهدام کامل سایت هسته اتمی 'پیونگه ری' کرد.
همچنین هفته گذشته چند شهروند آمریکایی که در کره شمالی زندانی بودند توسط پیونگ یانگ آزاد شده و به همراه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به این کشور بازگردانده شدند.
ترامپ در حالی که کمتر از دو هفته پس از تعیین زمان ملاقاتش با رهبر کره شمالی این دیدار را لغو کرده بود، چند ساعت بعد اعلام کرد که این دیدار ممکن است یک ماه پس از تاریخ ملاقات لغو شده برگزار شود.
شبد**9416**1010

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *